Golfclub Houtrak

{alt_text}

<< Terug naar het nieuwsoverzicht

Nieuws & mededelingen


Verslag finaleweekend competitie Dames 1 en Heren 1

Het weekend van 25 en 26 mei was het weer zo ver… het finaleweekend van de hoofdklasse. Op golfbaan Stippelberg zou het gaan plaatsvinden. En wie het een beetje gevolgd heeft wist het al: Houtrak stond er met 2 teams! Onze mannen van heren 1 stonden voor de derde keer op rij in de kruisfinales en dat alleen al is iets om trots op te zijn! En helemaal blij worden we van het feit dat dit jaar ook onze dames van Dames 1 zich wisten te plaatsen voor de kruisfinales! Van tevoren was dat de doelstelling en als dat dan lukt, dan is dat natuurlijk fantastisch. Helemaal als je weet dat je in de poule zit met teams die de afgelopen jaren kampioen van Nederland zijn geworden!

Om met onze dames te beginnen. Het halen van de kruisfinales was de doelstelling, maar hoe geweldig zelfs was het, dat jullie eerste zijn geworden in jullie poule! Het team bestond voor een groot deel uit bekende namen aangevuld met extra kwaliteit van buitenaf. Op de eerste single Anne-Sterre, met daarachter nieuw in het team Eva Nijenhuis. Ook nieuw in het team was Annemieke Campo. Deborah Ruurs, Lilly-More Mahadewsing en Stella Coné en Kim Kops als invalster, maakten het team compleet. Met Floris Vos als coach hebben de dames met veel plezier de wedstrijden gespeeld en een topnotering behaald! De sfeer was medebepalend voor het succes. Dat was zo leuk om te zien! In de kruisfinales wil je natuurlijk ook iets laten zien. Met Liesbeth van Dommelen als invalster traden onze dames aan tegen de dames van de Noord Nederlandsche uit Groningen. En wie zich had verdiept in deze tegenstanders wist het misschien wel een beetje… dit gaat lastig worden. Natuurlijk is ook de golfbal rond en matchplay is matchplay, maar de dames uit het hoge noorden waren toch een maatje te groot. In de foursomes wisten onze dames het nog goed bij te benen (1 partij verloren op de 17e, en 2 partijen verloren op de 18e), maar uiteindelijk moest al vroeg in de middag het hoofd worden gebogen. Toch heeft Dames 1 een prachtige competitie gespeeld en namens Houtrak een visitekaartje afgeven en vooral heel veel plezier gehad met elkaar. Dit alles zal de basis vormen voor komend jaar. Maar voor nu is de club trots op wat jullie hebben gepresteerd!

Voor Heren 1 gold echter een doelstelling van een andere orde. Kampioen worden! Natuurlijk is dat op zich al heel serieus, maar helemaal als je weet dat die titel ook nog eens de derde keer op rij zou zijn. Ja nog mooier…dat zou voor het eerst zijn in de historie van de hoofdklasse-competitie! Een drietal spelers van afgelopen 2 jaren wist waar ze aan toe waren. Captain Mike Korver, Frank van Hoof en Ronny Giessen waren afgelopen 2 jaar medeverantwoordelijk voor de landstitel. Het team werd aangevuld door “oudgedienden” Michael Kraaij, Berend van Holthuijsen en Brian Adams. Na een zwaar bevochten 2e plek in de poule, waarin alleen werd verloren van poulewinnaar de Rosendaelsche, traden de mannen in de kruisfinale aan tegen de mannen van De Goyer. Een team dat zich ogenschijnlijk makkelijk had geplaatst voor het finaleweekend. Onze mannen waren in de foursomes daar niet van onder de indruk naar het bleek. Alle 3 de partijen werden gewonnen en dus een knappe 6-0 voorsprong bij de lunch! En dan denk je toch dat de winst wel in de tas zit. Maar zoals wel vaker werd het ook nu weer akelig spannend! Halverwege de singles… bijna iedereen down in zijn partij. En inderdaad worden de eerste 2 potten vrij snel verloren. En ook de vierde single ging het niet redden! Houtrakkers die als toeschouwer door de baan liepen keken elkaar aan met smekende blikken… “Help! Wat gebeurt hier nou…???” Dan toch opeens dat bericht…. “Brian staat 1 up na 17!” Elke partij, elk punt is nu welkom. Brian zijn 18e hole, een vrij korte par 4, moest de eerste 2 punten gaan brengen. En daar sta je dan in je Houtrak-polo…. Brian Slaat zijn bal naar rechts… water….terug naar de tee… Op dat moment leken alle kansen op de finale verkeken. Maar Brian recht zijn rug, en weet na een goed goede afslag met 4 slagen op 2 meter van de hole te komen. Zijn tegenstander heeft een kans voor birdie, en sterker nog… 2 putts om de partij te halven! En dan gebeurt het. De spanning slaat toe! De speler van De Goyer geeft gas, veel gas, ja, te veel gas en zijn bal gaat ver voorbij de hole. Brian holed zijn putt voor een bogey! En zijn tegenstander mist zijn par-putt. Een klein cadeautje mag je dat wel noemen. Maar dan nog steeds moeten er nog 2 punten worden gepakt. Alleen Ronnie en Berend zijn nog in de baan. Ronnie redt het niet. Verliest op 18 en dus alle pijlen gericht op Berend. Op de par 5 hole 17 ligt hij netjes in 3 slagen op de green, maar van een korte putt is geen sprake. Zijn tegenstander ligt echter net over de green heen, en moet chippen. Dat schot gaat 2 meter voorbij de hole, waar Berend zijn putt op een halve meter legt. Uiteindelijk is zijn par goed voor een 2 om 1 winst en de broodnodige 2 punten brengen de finaleplaats binnen! Bij de mannen van De Goyer is de teleurstelling groot. Een stunt hing lang in de lucht, maar de mannen van Sander van Duijn flikken het weer. Weer in de finale! Op naar revanche tegen de heren van de Rosendaelsche. De titel 3 keer op rij winnen, het kan echt gaan gebeuren!!!

Dan is het zondag, de dag van de finale. Onze mannen hebben er vaak gestaan. Finales gewonnen en verloren. De tegenstander is debuterend in de hoofdklasse, dus een beetje voordeel op het gebied van ervaring voor de onzen mag je verwachten. Laat ik maar kort zijn… niets van dat alles. De Rosendaelse heren spelen zeer goed en waar een dag eerder de foursomes 3 winstpartijen opleverden, keken onze mannen een dag later tegen een 6-0 achterstand aan. En ook al was er in de middag heel even een sprankje hoop (4 partijen stonden even een beetje “up”…), de finale werd verloren. Verloren van een terechte kampioen, dat mag wel worden gezegd. Maar toch, wat was het mooi geweest. Drie keer op rij landskampioen… Heel stilletjes had ik het al voor me uit gefluisterd…. Wij zijn Houtrak, wij zijn de beste… Maar zoals ik me voelde snel na de pijnlijke derde goal van Tottenham Hotspurs tegen Ajax, zo ook nu had ik een gevoel van trots. Trots op onze mannen. Houtrak-mannen. Al lange tijd lid van onze club. Een team vormend als vrienden. Natuurlijk teleurgesteld. Maar jullie stonden er wel weer. Die finaleplaats schrijven we er weer bij. Dank voor weer een mooie prestatie! En dat geldt voor allen die onze club hebben vertegenwoordigd in de competitie! Nu de zomer in en volgend jaar er weer tegen aan in de competitie.

Namens de TeCo
Titus Bos